Yüz Felci Bitkisel Tedavi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yüz Felci Bitkisel Tedavi

Yüz felci, fizyolojik olarak bir sinir sistemi sorunudur ve merkezi sinir sisteminin görevini aksatması veya fonksiyonlarını tam olarak yerine getirmemesi halinde görülür. Bu hastalık genelde 1-2 günde geçebilirken bazı durumlarda da uzun süreli etkisi gösterip bazı sıkıntıların gelişmesine neden olabilmektedir.

Yüz felci çoğunlukla soğuğa karşı duyarlı kişilerin soğuk ile fazla temas etmesi halinde görülebilirken, bazen de herhangi bir dışsal etken olmaksızın kendiliğinden belire bilmektedir. Ancak yüzde bulunan bazı kırık ve çıkıklar da ileri ki günlerde yüz felci sorununa neden olabilen en büyük etkenler arasında yer alır.

Yüz Felci Bitkisel Tedavi Nasıl Yapılır?
  • Nezle otu ile zeytinyağını oldukça küçük bir tencerenin içerisine ilave edin ve orta ateşin üzerinde sürekli karıştırarak pişirin. Birkaç dakika pişirdikten sonra tencereyi ocağın üzerinden alın ve suyunu bir tülbendin içerisinden geçirip süzün. Süzülen suyu yüz felcinin daha belirgin olduğu yerlere terapi yapar mış gibi masaj yaparak uygulayın. Her gün sabah veya akşam bu kürü yapabilirsiniz.
  • Bir su bardağının içerisine yarım çay bardağı sirke ilave edin ve üzerine de lavanta ilave edip 2 gece bekletin. Verilen sürenin ardından elde edilen suyu bir pamuğa batırıp yüzü silin. Bu aşamada özellikle lavantayı felçli yüzün üzerine yerleştirip birkaç dakika bekletebilirsiniz.
  • Bir fincan zeytinyağı ile çam fıstığını tahta bir havanın içerisine alın ve dövün. İyici ezilen karışımı içi boş bir krem kabının içerisine aktarın. Elde ettiğiniz bu doğal krem ile sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere masaj uygulaması yapın.
  • Her gün sabahları yüzünüzü yıkadıktan sonra kahvaltıya oturmadan önce ardıç yağı ile yüzünüze masaj yapın ve ardından güne bu şekilde başlayın.
  • 10 gram kadar kuru biberiyeyi bir su bardağı sıcak suyun içerisine alın ve demlendirin. Demlenmiş olan biberiye çayını akşam ve ikindi saatlerinde günde iki bardak olacak şekilde için.
  • Ilık bir banyo yaptıktan sonra yüzün her tarafına üzerlik yağı ile güzel bir masaj yapın ve belli bir süre yüzünüzü dinlendirin
  • Süzme ve kaliteli bir bal ile zencefil tozunu macun kıvamına getirilip 1 hafta günde bir fındık boyutunda, 1 haftanın ardından da her gün ceviz boyutunda tüketin.

Yüz Felci Bitkisel Tedavi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Yüz Felci Neden Olur?

Yüz Felci Neden Olur?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yüz Felci Hareketleri

Yüz Felci Hareketleri

Yüz Felci Nasıl Geçer

Yüz Felci Nasıl Geçer

Yüz Felci Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Yüz Felci Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Yüz Felci Duası Okunuşu ve Anlamı

Yüz Felci Duası Okunuşu ve Anlamı

Yüz Felci Bitkisel Tedavi

Yüz Felci Bitkisel Tedavi